"НЕК "Укренерго" має надати ДП "Укрвугілля" безвідсоткову позику в 2,5 млрд грн для придбання вугілля за ринковою ціною. "Укрвугілля" своєю чергою необхідно закупити паливо, віддаючи перевагу вугіллю вітчизняного вироблення, і відправити його на зберігання", – йдеться в повідомленні компанії на сайті 29 липня.Згідно з ним, відповідне рішення було ухвалене постановою Кабміну.
"Наступний опалювальний сезон буде надскладним. Ми проходитимемо його в умовах війни. Стратегічний запас вугілля гарантуватиме, що всі теплові електростанції матимуть паливо, щоб виробляти електроенергію для споживачів", – написав він у своєму Facebook.Раніше в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" радник прем'єр-міністра України Юрій Бойко зазначав, що для створення стратзапасів вугілля можуть бути використані після змін у законодавство гроші від продажу перетину для експорту. На 30 липня НЕК виручила від продажу перетинів для експорту е/е в Словаччину та Румунію понад 670 млн грн. До цього зазначалося, що на рахунках НЕК 2,7 млрд грн раніше зароблених коштів за цим напрямком.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.