НЕК "Укренерго" та Європейський банк реконструкції та розвитку підписали угоду про виділення компанії цільового гранту на EUR70 млн від Спеціального Фонду банку, що був наданий Урядом Королівства Нідерландів, передає Енергореформа.
Про це повідомив голова правління НЕК Володимир Кудрицький.
Як пояснив Кудрицький у своєму Facebook, ці кошти будуть використані винятково для закупівлі обладнання, необхідного для відновлення надійної роботи енергетичної інфраструктури України.
"Ми надзвичайно вдячні нашим міжнародним партнерам за такий високий рівень довіри до нашої компанії та потужну підтримку у відбудові енергосистеми України. Наразі ми активно працюємо з виробниками по всьому світу над поставкою необхідного устаткування якомога скоріше", – зазначив глава "Укренерго".
Як повідомляла Енергореформа, на початку грудня НЕК "Укренерго" зазначало, що залучила EUR300 млн кредитних коштів ЄБРР, EUR150 млн з яких будуть направлені на закупівлю обладнання, необхідного для підстанцій, що зазнали масованих ракетних ударів росіян.
Інші EUR150 млн кредиту ЄБРР буде використано для поповнення обігових коштів "Укренерго", зокрема, для виконання фінансових зобов'язань компанії на ринку електроенергії в умовах неплатежів, що виникли на ринку через війну
Тоді ж ішлося й про залучення EUR72 млн грантових коштів від Нідерландів для відновлення мереж та підвищення фінансової стабільності компанії.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.