"Наявність таких експлуатаційних угод між НЕК "Укренерго" та сусідніми європейськими операторами системи передачі є однією з обов'язкових умов інтеграції енергосистеми України до ENTSO-E", – поінформували у НЕК.Як пояснили в "Укренерго", угода з Transelecrtrica регламентує умови синхронної роботи енергосистеми Румунії з "островом Бурштинської ТЕС" як частини енергосистеми України, синхронізованої із сусідніми європейськими енергосистемами, що входять до складу ENTSO-E.
"Єдині умови та правила взаємодії між європейськими операторами системи передачі забезпечують прозорість механізмів синхронної роботи, встановлюють чіткі межі відповідальності та підвищення надійності паралельної роботи енергосистем відповідно до вимог ENTSO-E", – наголосили у НЕК.Раніше "Укренерго" підписало аналогічні експлуатаційні угоди, оновлені відповідно до вимог ENTSO-E з операторами системи передачі Угорщини та Словаччини.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.