НЕК "Укренерго" на 50-60% виконала заплановані роботи з відновлення своїх мереж і підстанцій в рамках підготовки до осіннє-зимового періоду 2023/2024 років, передає Енергореформа.
Про це повідомив голова правління компанії Володимир Кудрицький.
"Це рекордні темпи відновлення. Оцінюю обсяг виконання робіт, які ми запланували, наразі в 50-60%. Ще багато залишилося зробити, але у нас є для цього необхідні ресурси: обладнання, матеріальні ресурси і людські", – сказав він на брифінгу в Медіа-центрі в Києві 28 червня.
При цьому Кудрицький у якості прикладу, що демонструє безпрецедентні темпи відновлення, зазначив, що до повномасшабтно вторгнення "Укренерго" встановлювала чи замінювала в середньому один великий автотрансформатор на місяць, а протягом ракетної кампанії РФ проти енергосистеми цей показник в окремі місяці збільшувався в 6-7 разів.
Він звернув увагу, що компанія більшу частину робіт виконувала власними силами, хоча до війни активно залучала підрядників.
"Ми говоримо про збільшення темпів виконання робіт у рази, і для цього у нашій компанії працює більше 1,5 тис. людей, які спеціально виділені на цю задачу – відновлення пошкоджених об’єктів", – пояснив глава системного оператора.
За його словами, компанія також за можливості виділяє власний персонал для допомоги іншим енергокомпаніям.
Як повідомляла Енергореформа, обсяг фінансування, необхідний компанії для підготовки до ОЗП, складає приблизно EUR300 млн.
"Укренерго" розраховує отримати, зокрема, нове фінансування від ЄБРР за результатами URC2023 уже восени.
Фото з архіву.
Очільник НАЕК "Енергоатом" Павло Ковтонюк та голова правління ŠKODA JS Карел Беднарж на URC 2026 у Гданську підписали меморандум про співробітництво в розвитку стратегічного партнерства у сфері атомної енергетики, передає Енергореформа.
ПАТ "Укрнафта", що входить до Групи "Нафтогаз", на URC 2026 у Гданську підписала грантову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на EUR44,6 млн для будівництва 62 МВт розподіленої генерації, передає Енергореформа.
З початку війни НАЕК "Енергоатом" спрямував понад 22 млрд грн на потреби Сил оборони України, з яких майже 16 млрд грн – на забезпечення підрозділів Національної гвардії України, що охороняють АЕС, передає Енергореформа.