"Українським енергетикам було кинуто безпрецедентний виклик – таких руйнувань від масованих обстрілів не зазнавала жодна енергосистема світу. Робота фахівців "Укренерго" та всіх енергетиків перетворилася на місію: відновлювати енергосистему за будь-яких умов і повертати людям світло", йдеться у коментарях до презентації."Укренерго" також зазначила, що саме завдяки мужності та професіоналізму українських енергетиків споживання електроенергії в країні з 12 лютого 2023 року майже не обмежується. Хоча до цього упродовж 4 місяців з початку масованих атак енергосистеми в жовтні дефіцит потужності в системі в окремі дні після ударів сягав 50%, внаслідок чого без світла щогодини перебували в середньому до 12 мільйонів українців.
"Ліквідація наслідків та заживлення споживачів тривали до 3-х діб, що було пов’язано з поступовим поверненням в роботу атомних станцій та відновленням інфраструктури", – підсумували в НЕК.Всього росіські загарбники здійснили 14 масованих ракетних і 17 атак дронами по енергосистемі України, внаслідок чого більше 40% енергетичної інфраструктури зазнали уражень.
У НЕК зазначили, що 5 працівників компанії загинули під час виконання професійних обовязків, 6 – захищаючи Україну в лавах Збройних Сил, а один вбитий в окупованій Бучі. Світла пам'ять героям!
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.