Фахівці НЕК "Укренерго" відновили роботу високовольтної лінії, що живить тимчасово окуповану РФ Запорізьку атомну електростанцію, передає Енергореформа.
Про це компанія повідомила в Телеграм-каналі 4 липня ввечері.
"Після кількох годин вимушеного живлення від дизель-генераторів – зараз ЗАЕС знову отримує струм з підконтрольної уряду території України", – йдеться в повідомленні "Укренерго".
Там пояснили, що кілька годин тому під час російського обстрілу лінія, що живить ЗАЕС, аварійно вимкнулась, але оперативно розпочати аварійно-відновлювальні роботи енергетики не мали змоги через високу загрозу для життя. Тимчасово окупована ЗАЕС перейшла на живлення від дизель-генераторів, які є останньою можливістю забезпечити роботу критично важливих систем забезпечення її життєдіяльності АЕС.
Як повідомляла Енергореформа з посиланням на Міністерство енергетики, армія РФ 4 липня вдарила по лінії електропередач, що з'єднує тимчасово окуповану ЗАЕС із об’єднаною енергосистемою України. Це спричинило блекаут на станції.
З початку повномасштабного вторгнення ЗАЕС уже 8 разів пережила повний блекаут і неодноразово опинялася на межі блекауту.
Джерело: https://t.me/Ukrenergo/4008
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.