Фахівці НЕК "Укренерго" відновили роботу високовольтної лінії, що живить тимчасово окуповану РФ Запорізьку атомну електростанцію, передає Енергореформа.
Про це компанія повідомила в Телеграм-каналі 4 липня ввечері.
"Після кількох годин вимушеного живлення від дизель-генераторів – зараз ЗАЕС знову отримує струм з підконтрольної уряду території України", – йдеться в повідомленні "Укренерго".
Там пояснили, що кілька годин тому під час російського обстрілу лінія, що живить ЗАЕС, аварійно вимкнулась, але оперативно розпочати аварійно-відновлювальні роботи енергетики не мали змоги через високу загрозу для життя. Тимчасово окупована ЗАЕС перейшла на живлення від дизель-генераторів, які є останньою можливістю забезпечити роботу критично важливих систем забезпечення її життєдіяльності АЕС.
Як повідомляла Енергореформа з посиланням на Міністерство енергетики, армія РФ 4 липня вдарила по лінії електропередач, що з'єднує тимчасово окуповану ЗАЕС із об’єднаною енергосистемою України. Це спричинило блекаут на станції.
З початку повномасштабного вторгнення ЗАЕС уже 8 разів пережила повний блекаут і неодноразово опинялася на межі блекауту.
Джерело: https://t.me/Ukrenergo/4008
Очільник НАЕК "Енергоатом" Павло Ковтонюк та голова правління ŠKODA JS Карел Беднарж на URC 2026 у Гданську підписали меморандум про співробітництво в розвитку стратегічного партнерства у сфері атомної енергетики, передає Енергореформа.
ПАТ "Укрнафта", що входить до Групи "Нафтогаз", на URC 2026 у Гданську підписала грантову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на EUR44,6 млн для будівництва 62 МВт розподіленої генерації, передає Енергореформа.
З початку війни НАЕК "Енергоатом" спрямував понад 22 млрд грн на потреби Сил оборони України, з яких майже 16 млрд грн – на забезпечення підрозділів Національної гвардії України, що охороняють АЕС, передає Енергореформа.