НЕК "Укренерго" зацікавлене в тому, щоб бізнес і промислові підприємства підключали до мережі свої генеруючі установки і готова допомагати в цьому, передає Енергореформа.
"На сьогодні лише в підприємств-членів Федерації роботодавців (ФРУ) таких об’єктів генерації – понад 150 (якщо рахувати потужність від 1 МВт і більше)", – повідомив системний оператор у Телеграм-каналі 25 лютого після зустрічі керівників НЕК з представниками ФРУ.
Як зазначив т.в.о. голови правління "Укренерго" Олексій Брехт, упродовж минулого року дуже багато підприємств, готуючись до зими, завезли та підключили до своїх внутрішніх мереж генеруючі установки різної потужності.
"На щастя, нам вдається проходити період холодів без тривалих відключень. І завезені бізнесом та промисловістю газотурбінні та газопоршневі установки просто стоять. При цьому – власники не отримують прибутку, а енергосистема України не використовує досить значну потужність цієї генерації", – пояснив він.
Кількома днями раніше під час панельної онлайн-дискусії "Розподілена генерація: поточний стан, перспективи та перешкоди", організованої Глобальним договором ООН в Україні та ExPro Consalting, Брехт зазначав, що "Укренерго" планує займатися роз’ясненням, як працювати в ринку, і зустрічатися з бізнесом і Федерацією роботодавців з цього питання.
"Ми візьмемо на себе таку легку просвітницьку функцію, вже сьогодні готуємо відповідні пропозиції з певним набором вихідних даних, з легкою зрозумілою інформацією щодо шляху, який треба пройти, щоб мати можливість забезпечувати себе, а в складні для ОЕС періоди мати можливість підставити плече і ефективно використовувати потужності", – сказав голова НЕК.
За його словами, наразі існує проблема в тому, що бізнес просто не знає, як стати учасником ринку й ефективно в ньому працювати.
Брехт додав, що бізнес дуже багато інвестував у будівництво відносно невеликих об’єктів генерації – "це сотні мегават", які він позиціонує здебільшого як можливість забезпечення самих себе в разі потреби, але це не настільки ефективно, як могло б бути ще при роботі в ринку.
За словами глави НЕК, наведеними у повідомленні в Телеграм, наразі держава суттєво спростила процедуру підключення до мереж, і "Укренерго" готове надавати бізнесу консультації щодо різних варіантів роботи на ринку електроенергії.
"Все заради того, щоб спільна робота мала позитивний результат для усіх сторін", – наголосив очільник компанії.
Окрім того, представники НЕК та ФРУ обговорили з представниками приблизно трьох десятків промислових підприємств можливу співпрацю щодо закупівель обладнання та матеріалів.
"Йшлося про можливості для збільшення частки українських товарів у переліку всього, що купує наша компанія. Бізнес надав свої пропозиції, а представники "Укренерго" повідомили, якої вітчизняної продукції зараз бракує енергетикам через те, що її в Україні не виробляють", – зазначили в НЕК.
Джерело: https://t.me/Ukrenergo/3745
Фото "Укренерго" зі спільного засідання з ФРУ 25 лютого.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.