Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль дав доручення переглянути баланс електроенергії з метою спрацювання меншої кількості води у водосховищах, розташоаних вище Каховського, передає Енергореформа.
Про це повідомив генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота.
"Вчора прем'єр-міністр дав нам дорученя розробити новий баланс електроенергії і спрацьовувати менше води з верхніх водосховищ. Спрацювання менше води – значить буде менше електроенергії. Але буде прохання до європейських сусідів, щоб вони розширили нам можливості для імпорту з 1 тис. МВт до 2 тис. МВт, щоб ми могли забезпечити наших людей е/е, а тим часом максимально накопичили воду, яка стане необхідною для заповнення Каховського водосховища, коли буде така можливість", – сказав Сирота в ефірі національного телемарафону Єдині новини 7 червня.
Він ще раз наголосив, що Каховська ГЕС не виробляла електроенергію в енергосистему України, а до окупації її річна частка складада 8-10% або 1,5-2 млрд кВт-год залежно від рівня води в загальному виробітку всіх ГЕС та 1% в загальному виробітку в енергосистемі.
"Це наче невеликі цифри, але якщо ми говоримо про необхідність акумулювати воду в верхніх водосховищах, то потрібно буде зменшити виробіток і на інших станціях. Будемо дивитися, як розгортатимутся події, як відбуватиметься деокупація, коли нам буде потрібно акумулювати воду", – описав він ситуацію.
За його словами, ці питання опрацьовуються з Міністерством енергетики та НЕК "Укренерго".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.