ПрАТ "Укргідроенерго" разом з німецької компанією Andritz Hydro GmbH опрацьовують проєкт виробництва в Україні зеленого водню потужністю від 5 МВт замість анонсованих раніше 1 МВт, а потім 2-3 МВт, передає Енергореформа.
Про це повідомив генеральний директор компанії Ігор Сирота.
"Тепер ми говоримо про 5-10 МВт. По-перше, у розрахунку на 1 МВт буде дешевше побудувати 5 МВт, ніж 2 МВт. Якщо побудувати 2 МВт коштуватиме, умовно, EUR3 млн, то 5 МВт коштуватиме не EUR7,5 млн, а EUR5-6 млн", – сказав Сирота в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Він додав, що з цією метою у жовтні нинішнього року підписаний новий меморандум з Andritz, а попередній, трьохсторонній меморандум, у якому брала участь також MAN Energy Solutions, не дав відповідних результатів.
"Тому ми підписали меморандум з Andritz. У них є два підрозділи, які наразі займаються винятково воднем. Також фахівці Andritz мають певні напрацювання з норвежцями. Крім того, за цей рік ми багато чого вивчили нового", – пояснив глава "Укргідроенерго".
За його словами, Andritz дуже важлива для компанії, оскільки основним драйвером зеленого водню в Європі є Німеччина.
"Ми запропонували розробити ТЕО, Andritz як наш партнер буде шукати кошти німецького уряду, щоб профінансувати цей проєкт. Так, це не економіка на сьогодні. Але це майбутнє. І ми маємо до цього рухатися. Ми вже маємо напрацювання, ми розуміємо, де може бути споживання цих 5-10 МВт, ми розуміємо, що це споживання є в Україні", – запевнив Сирота.
При цьому він поки не став називати об’єкти споживання, але зазначив, що знайти гроші під такий проєкт цілком реально.
"Якщо ми побачимо, що проєкт ефективний на перспективу 3-4-5 років, тоді шукатимемо грант під пілотний проєкт. Умовно EUR6 млн. Для європейців виділити таку суму для пілотного водневого проєкту в Україні цілком прийнятно. Це не 100 млн, не мільярд", – вказав глава "Укргідроенерго".
У повному обсязі інтерв'ю з Ігорем Сиротою буде невдовзі опубліковано на сайтах агентства "Інтерфакс-Україна" та проекта "Енергореформа".
Очільник НАЕК "Енергоатом" Павло Ковтонюк та голова правління ŠKODA JS Карел Беднарж на URC 2026 у Гданську підписали меморандум про співробітництво в розвитку стратегічного партнерства у сфері атомної енергетики, передає Енергореформа.
ПАТ "Укрнафта", що входить до Групи "Нафтогаз", на URC 2026 у Гданську підписала грантову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на EUR44,6 млн для будівництва 62 МВт розподіленої генерації, передає Енергореформа.
З початку війни НАЕК "Енергоатом" спрямував понад 22 млрд грн на потреби Сил оборони України, з яких майже 16 млрд грн – на забезпечення підрозділів Національної гвардії України, що охороняють АЕС, передає Енергореформа.