ПрАТ "Укргідроенерго" працює над залученням в цілому орієнтовно EUR330 млн євро від Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку та Світового банку під проекти відновлення та розвитку, передає Енергореформа.
Про це повідомив генеральний директор Ігор Сирота.
"Ми зараз працюємо над залученням EUR200 млн від ЄБРР і EUR60 млн – від ЄІБ. Це все під відновлення. З ЄІБ ми взагалі домовилися таким чином, що тих EUR60 млн, які ми беремо, можуть бути направлені на тимчасову гідроспоруду Каховської ГЕС. Також ми обговорюємо додаткове фінансування від Світового банку в розмірі EUR70 млн для продовження реалізації проекту встановлення накопичувачів", – сказав він в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".
При цьому він зазначив, що компанія розраховує отримати кошти в найближчій перспективі.
"Сподіваюся, що від Світового банку зможемо отримати кошти вже цього року, з ЄБРР, найімовірніше, вийдемо на договір орієнтовно у лютому наступного. З ЄІБ теж, думаю, десь на лютий наступного року. Загалом приблизно EUR330 млн", – сказав Сирота.
Водночас він звернув увагу, що компанія працює над залученням коштів з початку цього року, підкресливши, що попри її репутацію як надійного партнера, "за нинішніх умов, це не так просто". Але глава "Укргідроенерго" назвав такі кредити дуже вигідними: "Там ставка – 1-1,5%. Тобто це дешеві кошти".
Разом з тим гендиректор "Укргідроенерго" зазначив, що взагалі не практикує кредити від вітчизняних комерційних установ, в тому числі не намагався взяти участь в урядовій програмі "5-7-9", частина коштів якої анонсувалася для відновлення енергетики.
"Чому ми сьогодні прибуткові? Тому що ми добре працюємо і ми ніколи не брали кредити у вітчизняних банків. Якщо взяти кредит під всі наші потреби і взяти під 23-24%, рано чи пізно ці кредити накривають. А для чого мені брати під "5-7-9", коли я буду працювати з іншими фінансовими компаніями, з фінансовими установами, банками, і буду брати під 1%? Краще попрацювати рік і взяти те, що вигідно для компанії", – пояснив свої рішення Сирота.
У повному обсязі інтерв'ю з Ігорем Сиротою буде невдовзі опубліковано на сайтах агентства "Інтерфакс-Україна" та проекта "Енергореформа".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.