Міністр енергетики України Герман Галущенко вважає за доцільне залучення приватних інвестицій в будівництво енергоблоків АЕС, задля чого Україна повинна прийняти відповідний закон, передає Енергореформа.
"Насправді у світі багато приватних атомних станцій. Ви бачите багато компаній, які мають приватні акції. Те ж саме ми повинні зробити і в Україні", – сказав він під час панельної дискусії щодо ролі України в чистій промисловій трансформації Європи в рамках URC-2025 в Римі у середу, передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна" з місця події.
За словами міністра, для цього необхідно прийняти відповідний закон.
"Нам необхідно прийняти закон. Вибачте, це нелегко з політичної точки зору, але ми це зробимо", – зазначив він.
За словами Галущенка, Україні не потрібно протиставляти між собою різні види генерації з точки зору пріоритетності розвитку тих чи інших технологій, і всі види мають розвиватися в єдиному комплексі.
"Я не хочу висловлюватися таким чином, що або ядерна енергетика, або відновлювані джерела енергії, чи або ядерна або газова генерація", – наголосив міністр.
За його словами, ядерні проєкти достатньо складні і потребують багато часу на реалізацію, тому паралельно повинні розвиватися інші генеруючі потужності.
"Наприклад, якщо вам потрібен час для будівництва одного ядерного енергоблоку, то одночасно ви можете будувати більше відновлюваних джерел енергії. Але повірте мені, нам потрібна генерація базового навантаження. Ми не зможемо вижити без неї", – пояснив Галущенко свою позицію.
Він зазначив, що електроенергія базового навантаження потрібна насамперед для промислових споживачів.
Як повідомляла Енергореформа, НАЕК "Енергоатом" планує добудувати на Хмельницькій АЕС енергоблоки №3 і №4 з реакторами радянської технології ВВЕР-1000, а також реалізувати в майбутньому проєкти енергоблоків №5 і №6 з реакторами американської Westinghouse.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.