Виробники електроенергії на об’єктах розподіленої генерації зможуть укладати прямі двосторонні договори (РРА) зі споживачами без обов’язкового проведення електронних аукціонів з продажу, передає Енергореформа.
Про це повідомив перший віцепрем’єр-міністр енергетики Денис Шмигаль.
Він пояснив, що це також важливий крок до поширення практики РРА (Power Purchase Agreement ) – довгострокових договорів купівлі-продажу електроенергії між генеруючим підприємством та корпоративним споживачем.
Як звернув увагу Шмигаль, РРА дають можливість розташувати генерацію поряд із підприємством, яке споживає електроенергію, і це гарантує безперервне електропостачання навіть в умовах безпекових ризиків.
На його думку, таким чином бізнес отримає прогнозовану ціну на електрику та стабільність роботи при одночасному зменшенні навантаження на загальну енергосистему.
Крім того, як повідомив глава Міненерго, уряд вніс зміни до переліку секторів критичної інфраструктури, що дає змогу відносити системи накопичення електроенергії до цієї інфраструктури.
"Це рішення дозволяє посилити їхній захист та підвищити стійкість енергосистеми загалом", – пояснив перший віцепрем’єр-міністр енергетики.
За інформацією Шмигаля, в Україні встановлено системи накопичення електроенергії загальною потужністю понад 500 МВт та видано технічні умови на встановлення ще понад 1000 МВт.
Джерело: https://t.me/Denys_Smyhal/12697
Кабінет міністрів України прийняв рішення про запуск довгострокових контрактів на ринку електроенергії, завдяки чому український бізнес зможе заздалегідь фіксувати ціну на неї на квартал, півроку або рік, передає Енергореформа.
РФ вдарила по енергетичному об’єкту в Дніпропетровській області, внаслідок чого без світла залишилися споживачі в 139 населених пунктах, передає Енергореформа.
Енергосектор України потребує міжнародної допомоги, у зв'язку з чим Фонд підтримки енергетики та Міністерство енергетики на URC-2026 у Гданську підніматимуть питання про надання EUR650 млн внесків для забезпечення енергтичної стікості, передає Енергореформа.