Кабінет міністрів планує підвищити тариф на електроенергію для побутових споживачів до 4,8 грн/кВт-год, передає Енергореформа.
Про це повідомив перший заступник голови комітету ВРУ з питань енергетики та ЖКП Олексій Кучеренко.
Про це він написав у своєму Facebook з посиланням на проєкт відповідної постанови та пояснювальної записки до неї, з якими він ознайомився.
"У випадку підвищення тарифу до 4,8 грн/кВт-год населення додатково заплатить величезну суму – приблизно 65 млрд грн в рік, 70% яких піде в "Енергоатом", а 30% – в "Укргідроенерго", – написав Кучеренко.
На засідання енергокомітету ВРУ 29 травня він зазначив, що рішення про тарифи для населення уряд планує принйяти на своєму засіданні у четвер, 30 квітня.
Видання Forbes з посиланням на радника одного з членів уряду повідомило, що тариф в 4,8 грн/кВт-год буде встановлений при споживанні понад 100 кВт-год на місяць, а до цього показника – залишиться на рівні чинного в 2,64 грн/кВт-год, який діє з 1 червня 2023 року.
Як повідомляла Енергореформа, міністр енергетики Герман Галущенко під час години запитань до уряду в Верховній Раді 24 травня повідомив, що уряд прийме остаточне рішення щодо розмірів нових тарифів на електроенергію для побутових споживачів протягом тижня.
"Енергоатом" та "Укргідроенерго" компенсують постачальникам різницю в ринковій ціні е/е та її тарифом для населення.
Джерела:
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.