В енергосистемі України, попри вихідний день, вчергове фіксується дефіцит електроенергії через пошкодження генеруючого обладнання внаслідок обстрілів у прифронтовій зоні та зростання споживання, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Воно оцінило обсяг дефіциту до 1,4% від добового обсягу споживання.
Згідно з його повідомленням в Телеграм-каналі 9 грудня, для покриття дефіциту будуть використані додаткові інструменти – резерви гідрогенерації та аварійна допомога з Європи, яку Україна, як випливає з попередніх повідомлень Міненерго та НЕК "Укренерго", змушена просити вже третій день поспіль.
Міненерго додало, що в аварійний короткостроковий ремонт виведено блок ТЕС, але його повернення в роботу планується протягом доби.
"Наразі графіки відключень не застосовуються і не плануються для застосування у жодній з областей. Однак є важливим зменшення навантаження на енергосистему у пікові години споживання (особливо у вечірні з 16:00 до 18:00)", – зазначило міністерство.
Воно закликає зменшити використання енергоємних приладів, перенести прання на нічні години.
Там також повідомили, що у Дніпропетровській області відключилась повітряна лінія 330 кВ "Укренерго", яку виведено в аварійний ремонт.
Також у цій області через відключення лінії 150 кВ без світла впродовж кількох годин були побутові споживачі обленерго та залізниця, що призвело до затримки потягів.
"Впродовж кількох годин усіх споживачів було заживлено. Причини події з’ясовуються", – уточнило Міненерго.
Імпорт електроенергії зростає протягом останніх кількох діб, і в суботу досягне майже 5,2 тис. МВт-год, що в 2,4 раза більше вчорашнього показника. Експорт тривалий час відсутній.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.