Через негоду в Україні на ранок знеструмлені 57 населених пунктів, з них 34 – у Сумській області, 15 – у Донецькій, 8 – у Чернігівській, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
За даними НЕК "Укренерго", з інших причин без енергоживлення 491 населений пункт, зокрема, через бойові дії є нові знеструмлення в Донецькій, Сумській, Харківській, Херсонській областях.
Як зазначає Міненерго, у Херсонській області через ворожі обстріли відключалися повітряні лінії обленерго, що призвело до знеструмлення підстанцій та приєднаних до них побутових споживачів та місцевої промисловості. Також відключалися дві сонячні електростанції. За даними міністерства, споживачів заживили.
Також знеструмлювалися побутові споживачі в Харківській області через відключення внаслідок обстрілів повітряних ліній обленерго та підстанцій.
Були також відключення ліній в кількох областях з технологічних причин. Зокрема, у Закарпатській області через таке відключення тимчасово знеструмлювалися побутові споживачі та залізниця з порушенням руху потягів.
Джерела: https://t.me/energyofukraine/2455
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.