Через бойові дії та з інших причин на ранок 12 березня без світла залишаються 368 населених пунктів (учора 386), передає Енергореформа.
Про це повідомила НЕК "Укренерго".
Згідно з її повідомленням в Телеграм-каналі, зокрема, в Сумській області через артобстріл з боку кордону з росією знеструмлено 11 населених пунктів – 1676 споживачів. Через погодні умови знеструмлено 3 населених пункти у Дніпропетровській області.
За даними Міністерства енергетики, через бойові дії залишаються без світла 47,5 тис. точок обліку у 82 населених пунктах Донецької області, з яких тільки за останню добу знеструмлено понад 9 тис. споживачів. З цієї ж причини без напруги 3,7 тис. споживачів у 50 населених пунктах Запорізької області, 4,2 тис. точок обліку в 66 населених пунктах Сумської області.
Після нічних обстрілів триває огляд пошкоджених мереж у двох населених пунктах Харківської області, а всього відомо про відключення 15,5 тис. точок обліку у 63 населених пунктах. У Херсоні без електропостачання залишається понад тисяча абонентів, в області без світла майже 26 тис. точок обліку в 45 населених пунктах.
Кількість знеструмлених через бойові дії населених пунктів у Чернігівській області зросла до 27, всього без світла 1,6 тис. споживачів. У Дніпропетровській знеструмлено 1,2 тис. точок обліку.
Крім того, там через технологічні причини вимикались 1,8 тис. споживачів (уже заживлено майже 600 абонентів). Через це також знеструмлені майже 600 абонентів у Запорізькій області та понад 2 тис. споживачів у Кіровоградській.
Міненерго зазначає, що за добу енергетики повернули світло для понад 4,5 тис. споживачів в Україні, зокрема, 30 населеним пунктам Донецької області.
Крім того, вони заживили 560 споживачів в Очаківському районі Миколаївської області, які знеструмлювались через бойові дії, залишається без світла ще 24 абоненти.
Джерела: https://t.me/Ukrenergo
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.