НЕК "Укренерго" станом на сьогодні не бачить підстав для запровадження графіків обмеження споживання електроенергії для населення, передає Енергореформа.
Про це повідомила компанія в Телеграм.
"Зниження температури повітря на початку наступного тижня справді прогнозовано спричинить зростання рівня енергоспоживання. Але чи знадобиться при цьому застосування відключень (зокрема, побутових споживачів) – може спрогнозувати лише НЕК "Укренерго", яка прогнозів щодо застосування заходів обмеження наразі не надавала", – йдеться в її повідомленні 1 листопада.
Вона наголосила, що "Укренерго" спільно з Міністерством енергетики, обласними військовими адміністраціями та енергетичними компаніями, робить усе можливе для того, щоб необхідності застосовувати відключення наразі не було.
Як повідомляла Енергореформа, член наглядової ради "Центренерго" Володимир Величко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" висловив думку, що погодинні графіки відключення електроенергії можуть початися вже з наступного тижня зі значним зниженням температури.
У відповідь на це "Центренерго" назвало припущення про можливі відключення е/е особистою думкою члена своєї наглядової ради.
Графіки обмеження енергопостачання для населення вводяться після вичерпання інших заходів балансування енергосистеми: внутрішні резерви, імпорт, аварійна допомога, графіки обмеження для промисловості.
Кабінет міністрів України прийняв рішення про запуск довгострокових контрактів на ринку електроенергії, завдяки чому український бізнес зможе заздалегідь фіксувати ціну на неї на квартал, півроку або рік, передає Енергореформа.
РФ вдарила по енергетичному об’єкту в Дніпропетровській області, внаслідок чого без світла залишилися споживачі в 139 населених пунктах, передає Енергореформа.
Енергосектор України потребує міжнародної допомоги, у зв'язку з чим Фонд підтримки енергетики та Міністерство енергетики на URC-2026 у Гданську підніматимуть питання про надання EUR650 млн внесків для забезпечення енергтичної стікості, передає Енергореформа.