НЕК "Укренерго" станом на сьогодні не бачить підстав для запровадження графіків обмеження споживання електроенергії для населення, передає Енергореформа.
Про це повідомила компанія в Телеграм.
"Зниження температури повітря на початку наступного тижня справді прогнозовано спричинить зростання рівня енергоспоживання. Але чи знадобиться при цьому застосування відключень (зокрема, побутових споживачів) – може спрогнозувати лише НЕК "Укренерго", яка прогнозів щодо застосування заходів обмеження наразі не надавала", – йдеться в її повідомленні 1 листопада.
Вона наголосила, що "Укренерго" спільно з Міністерством енергетики, обласними військовими адміністраціями та енергетичними компаніями, робить усе можливе для того, щоб необхідності застосовувати відключення наразі не було.
Як повідомляла Енергореформа, член наглядової ради "Центренерго" Володимир Величко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" висловив думку, що погодинні графіки відключення електроенергії можуть початися вже з наступного тижня зі значним зниженням температури.
У відповідь на це "Центренерго" назвало припущення про можливі відключення е/е особистою думкою члена своєї наглядової ради.
Графіки обмеження енергопостачання для населення вводяться після вичерпання інших заходів балансування енергосистеми: внутрішні резерви, імпорт, аварійна допомога, графіки обмеження для промисловості.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.