НЕК "Укренерго", яка забезпечує оплату е/е домашніх СЕС через постачальників універсальних послуг (ПУП), має непідписані акти за певні періоди 2023-2024рр. з чотирма із них – в Запорізькій, Полтавській, Херсонській та Хмельницькій областях, передає Енергореформа.
Згідно з інформацією НЕК, наданій Енергореформі станом на 10 квітня, з ТОВ "Запоріжжяелекропостачання" ще не підписані акти за липень-грудень 2023 року, із ТОВ "Полтаваенергозбут" – липень-вересень 2023 року та лютий 2024 року, з ТОВ "Херсонська обласна енергопостачальна компанія" – липень-серпень 2023 року, ТОВ "Хмельницькенергозбут" – липень 2023 року.
Суму виставлених постачальниками за цими актами нарахувань в компанії до підписання актів не вказують, оскільки вона підлягатиме коригуванню.
Як повідомляла Енергореформа, в опублікованому 10 квітня бліцінтервю агентству "Інтерфакс-Україна" глава "Укренерго" Володимир Кудрицький зазначив, що компанія підписала акти для оплати всім постачальникам, крім чотирьох.
Він пояснив, що з літа 2023 року НЕК повноцінно ввела в роботу платформу DataHub, яка виявила некоректний, викривлений комерційний облік е/е. За його словами, були, зокрема, виявлені такі дивні випадки, коли сонячні електростанції виробляють електроенергію вночі або, коли їхня генерація більше встановленої потужності, інші аномальні явища.
"Звісно, що ми як оператор енергосистеми такі дані прийняти за основу для розрахунків не можемо. Відповідно, ці всі проблеми проявилися, ми їх ідентифікували і змусили виправити майже всіх постачальників, з якими підписуємо акти для оплати", – зазначив глава "Укренерго".
Водночас він заявив, що з тими постачальниками, з якими акти ще не підписані, компанія в діалозі, і це зараз "не є якоюсь суттєвою проблемою".
"Всім врешті-решт акти будуть погоджені й усім заплатимо. У цілому по домашніх СЕС боргів немає і не прогнозується", – підкреслив Кудрицький.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.