Компанія "Вестінгхауз" готова повністю забезпечувати українські АЕС ядерним паливом. Про це заявили представники компанії "Вестінгхауз" під час зустрічі з міністром енергетики Ігорем Насаликом, що відбулася 26 листопада.
Предствники "Вестінгхауз" запевнили, що компанія має всі технічні і логістичні можливості, щоб на 100% забезпечити ядерним паливом усі енергоблоки українських АЕС, повідомляє Міненерго. Наразі компанія здійснює постачання на 6 енергоблоків АЕС типу ВВЕР-1000, а третій енергоблок Южно-Української АЕС повністю перейшов на паливо компанії "Вестінгхауз".
"Враховуючи нинішні загрози національній безпеці України, у випадку припинення постачання ядерного палива з РФ, ми готові забезпечити роботу енергоблоків українських АЕС з використанням палива компанії "Вестінгхауз", - зазначив міністр.
Сторони також обговорили розширення співпраці щодо участі компанії у будівництві заводу з виробництва ядерного палива в Україні з використанням технології «Вестінгхауз» та впровадження проекту «Енергоміст: Україна – Європейський Союз», йдетья у релізі.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.