"У будь-якому випадку треба щось робити: або забезпечити постачання за зафіксованою в тарифах ціною, або зробити тарифну ціну ринковою, щоб була можливість купувати. (…) Наразі затверджені розміри тарифів не вписуються в регуляторне середовище і призводять до багатомільярдних збитків", – наголосив він.Сенектутов звернув увагу, що з 1 листопада 2021 року всі ВТВ операторів ГРС відносяться платформою ОГТСУ до відборів із газотранспортної системи ПОН, ціна якого формується за формулою словацького реверсу +20% та значно перевищує тарифну.
"Динаміка викликана тим, що до тарифу операторів ГРМ включені обсяги від неприведення газу до стандартних умов, а ця величина динамічна – більше споживання, більше так звані втрати", – пояснив він.
"Це залежить від наявності газу в газотранспортній системі. Думаю, люди почнуть критично це відчувати, коли у балансуванні системи почнуть застосовувати фізичні заходи щодо обмеження. Це зниження тиску на виході до ГРМ", – пояснив голова асоціації.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.