Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надзвичайно стурбований подіями на Чорнобильській АЕС та закликає повернути станцію у безпечну експлуатацію, передає Енергореформа.
"ЄБРР, під керівництвом якого з 1995 року було витрачено понад €2,5 млрд коштів міжнародної спільноти на перетворення Чорнобиля на безпечну зону, вважає, що останні події ставлять під загрозу досягнення десятиліть успішного міжнародного співробітництва", – йдеться у релізі банку 11 березня.
"Не можна дозволити війні знищити нещодавні досягнення", – підкреслили в банку.
У звязку з цим ЄБРР висловив позицію щодо необхідності забезпечення безперервного енергопостачання ЧАЕС, відновлення роботи систем моніторингу і контролю на об’єкті, ротації персоналу і постачання йому всього необхідного.
Крім цього, банк закликав допустити на об’єкт інспекторів Державної інспекції ядерного регулювання України та МАГАТЕ.
"Будь-які воєнні дії на об’єкті є надзвичайно небезпечними для старого сховища відпрацьованого ядерного палива, в якому знаходиться приблизно 20 тис. паливних збірок РВПК", – наголосили в ЄБРР.
При цьому банк зазначив, що його позиція щодо ситуації на ЧАЕС повністю узгоджується з позицією МАГАТЕ.
Там також акцентували, що ще 15 енергоблоків з реакторами ВВЕР, які працюють в Україні, мають відносно слабку захисну оболонку і не витримають пряме попадання важкого озброєння, що може призвести до незворотних наслідків.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.