Міністерство енергетики надзвичайно високо оцінює внесок у стабільність енергосистеми України члена правління НЕК "Укренерго" Олексія Брехта, чиє життя трагічно обірвалося сьогодні, 21 січня, передає Енергореформа.
"У найтяжчі часи для нашої держави, коли ворог намагався занурити нас у темряву, Олексій Брехт взяв на себе колосальну відповідальність. Очолюючи "Укренерго" як т.в.о. голови правління у складний період 2024-2025 років, а згодом відповідаючи за експлуатацію та відновлення мережі, він робив усе можливе, щоб втримати систему. Його внесок у стійкість об'єднаної енергосистеми України важко переоцінити", – написало Міненерго в Телеграм.
Воно зазначило, що енергетична галузь України із загибеллю Брехта, "який понад чверть століття віддав служінню світлу, пройшовши гідний і чесний шлях від інженера до очільника системного оператора", зазнала непоправної втрати.
"Ми запам’ятаємо Олексія Брехта як мудрого керівника, талановитого енергетика та людину сталевої волі, яка до останнього подиху залишалася вірною своїй справі. Міністерство енергетики висловлює щирі співчуття рідним, близьким, друзям та всьому колективу "Укренерго", – йдеться в повідомленні.
Як повідомляла Енергореформа, 21 січня трагічно загинув член правління НЕК "Укренерго" Олексій Брехт.
У мережі йдеться про ураження струмом на одній з підстанцій "Укренерго" як причину загибелі.
З 5 вересня 2024 року до 30 червня 2025 року, за рішенням Наглядової ради НЕК "Укренерго" Брехт був т.в.о. голови правління компанії. В "Укренерго" він працював з 2011 року. Кар'єру розпочав у 1999 році на Київській ГАЕС.
Джерела: https://t.me/energyofukraine/5935
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.