НЕК "Укренерго" веде постійні переговори з мережею системних операторів континентальної Європи ENTSO-E щодо впровадження довгострокових аукціонів з розподілу міждержавного перетину для імпорту-експорту е/е, від якої залежить це рішення, й сподівається на його прийняття, передає Енергореформа.
Про це повідомив директор з правових питань компанії Максим Юрков.
"Це одна з наших постійних стратегічних задач, яку ми намагаємося вирішити. На жаль, ми не можемо розпочати довгострокові аукціони на розподіл перетину лише за власної ініціативи. Треба, щоб це підтримали системні оператори сусідніх країн. Ми ведемо постійні переговори, у нас є відповідні очікування, ми намагаємося стимулювати такі аукціони якомога швидше", – сказав Юрков у коментарі Енергореформі в кулуарах IX Business&Legal Energy Forum у Києві у середу.
Він пояснив, що на платформі "Укренерго", де здійснюються спільні аукціони з Румунією, довгострокові аукціони можна буде почати одразу після прийняття рішення європейськими операторами системи передачі.
Що стосується платформи JAO, де проходять аукціони з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, треба буде ще пройти певні процедури з європейської сторони, після чого можна буде переходити на довгостроковий розподіл.
"На який саме термін будуть ці довгострокові аукціони, це питання готовності наших партнерів", – зазначив директор з правових питань НЕК.
Як повідомляла Енергореформа, з початком повномасштабного вторгнення ENTSO-E, зважаючи на військові ризики, погодилося тільки на добові аукціони з розподілу потужності міждержавного перетину для імпортно-експортних операцій з електроенергією. Водночас трейдери та енергокомпанії неодноразово зазначили, що відсутність довгострокових аукціонів, зокрема, місячних та річних, заважає ефективності залучення імпортної електроенергії.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.