Усі пошкоджені внаслідок атаки РФ по енергосистемі України електростанції, в тому числі Харківська ТЕЦ-5, мають бути повернуті в роботу, передає Енергореформа.
Про це повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.
"Обов’язково будуть повернуті всі електростанції, атаковані 22 березня. Терміни їхнього повернення, зокрема, і ТЕЦ -5 у Харкові, не хочу називати, щоб не давати інформації ворогу", – сказав він на брифінгу в медіа-центрі Харкова 26 березня.
При цьому Кудрицький зазначив, що власна генерація надзвичайно важлива і забезпечує енергобезпеку таких міст як Харків, Київ, Львів, Дніпро, Одеса, оскільки вони є великими споживачами елекроенергії,.
"Думаю, на відновлення цих об'єктів місяці знадобляться, не роки. І будемо ми їх відновлювати у підсиленому форматі. Таке відновлення з покращенням і посиленням інженерних рішень захисту", – зауважив глава "Укренерго".
Він вказав, що Харківська область ще не зазнавала таких ударів, який стався 22 березня, але комплексні заходи з захисту об'єктів і підготовка до різних можливих сценаріїв в умовах війнии допомогли в рази зменшити терміни відновлення елекроживлення.
Як повідомляла Енергореформа, внаслідок атаки російських військ на енергосистему України 22 березня, яку вже назвали наймасштабнішою з початку війни, Харківська ТЕЦ-5 втратила основні потужності виробництва теплової та електроенергії та зупинила роботу.Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.