Гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі сподівається на можливість розв’язання питання окупованої РФ Запорізької АЕС мирним шляхом і продовжує працювати над забезпеченням її безпеки технічними способами, передає Енергореформа.
"Я дипломат, я вже 40 років працюю в дипломатичній сфері. Звичайно, я вірю в те, що все може бути розв’язане мирним шляхом. Але як керівник такої організації, в якої є певний мандат, скажу, що наша задача максимально допомогти технічними способами. До того часу, як закінчиться війна, щоб технічно станція була в безпеці, її персонал був у безпеці. Ми наближаємо це з нашого боку. Але сподіваємося, все завершиться мирним шляхом", – сказав він на брифінгу в Міністерстві енергетики в Києві 6 лютого, відповідаючи на запитання журналіста агентства "Інтерфакс-Україна" про те, наскільки глава МАГАТЕ допускає можливість звільнення росією ЗАЕС добровільно, не військовим шляхом.
Гроссі вчетверте з часу окупації 4 березня 2022 року російськими військами Запорізької АЕС очолить місію на неї у середу, 7 лютого. Перед цим він зустрівся у Києві з главою Міненерго Германом Галущенком, керівниками Держатомрегулювання Олегом Коріковим та НАЕК "Енергоатом" Петром Котіним.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.