Імпорт електроенергії зі Словаччини, звідки на вихідні надійшло приблизно 13,7 тис. МВт-год, з початком робочого тижня припинився, передає Енергореформа.
Про це свідчать дані на сайті мережі системних операторів континентальної Європи ENTSO-E.
Згідно з інформацією, на понеділок, 23 січня, постачання е/е зі Словаки становить 0 МВт-год.
За даними на електронній аукціонній платформі "Укренерго", із пропонованих до викупу 300-350 МВт на всі години доби перетин на 23-24 січня забронював тільки "ЕРУ Трейдинг" у розмірі по 5 МВт на кожну годину.
Як повідомляла Енергореформа, 22 січня в Україну було імпортовано 6,7 тис. МВт-год – цього дня "Д.Трейдінг" забронював 290 МВт на кожну годину доби, "ЕРУ Трейдинг" забронював по 5 МВт на всі години плюс по 1 МВт на 2 нічні години забронювало "НАП-Ком'юніті".
Крім цього, у січні було ще три імпортні поставки, що відображаються на сайті ENTSO-Е: 21 січня – майже 7 тис. МВт-год, коли 290 МВт міждержавного перетину бронював на кожну годину доби "Д.Трейдінг", по 5 МВт на всі години "ЕРУ Трейдинг", а також по 1 МВт на три години з 16:00 по 19:00 "Августа", 20 січня – 220 МВт-год, перетин під які бронював "Д.Трейдінг", 15 січня – 655 МВт-год, цього дня перетин бронювали "Д.Трейдінг" (по 130 МВт на всі години), "ЕРУ Трейдинг" (по 20 МВт на всі години) та "Некстрейд" (20-30 МВт залежно від години).
Очільник НАЕК "Енергоатом" Павло Ковтонюк та голова правління ŠKODA JS Карел Беднарж на URC 2026 у Гданську підписали меморандум про співробітництво в розвитку стратегічного партнерства у сфері атомної енергетики, передає Енергореформа.
ПАТ "Укрнафта", що входить до Групи "Нафтогаз", на URC 2026 у Гданську підписала грантову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на EUR44,6 млн для будівництва 62 МВт розподіленої генерації, передає Енергореформа.
З початку війни НАЕК "Енергоатом" спрямував понад 22 млрд грн на потреби Сил оборони України, з яких майже 16 млрд грн – на забезпечення підрозділів Національної гвардії України, що охороняють АЕС, передає Енергореформа.