Одним із шляхів створення резерву обладнання для відновлення пошкоджених ударами РФ українських ТЕЦ і ТЕС є блоки радянського зразка таких станцій в Східній Європі, звідки Україна їх активно завозить, передає Енергореформа.
Про це повідомив перший віце-прем’єр-міністр енергетики Денис Шмигаль.
"Ми продовжуємо роботу з нашими партнерами по пошуку старих радянського типу ТЕС і ТЕЦ у Східній Європі. Знаходимо такі об’єкти, спільно з інженерами та енергетиками українських компаній та станцій проводимо оцінку, інвентаризацію, аналіз і забираємо цілими блоками обладнання, яке дозволяє нам здійснювати заміну. У нас є ціла низка таких об’єктів", – cказав Шмигаль на Годині запитань до уряду у Верховній Раді 13 лютого.
За його словами, українська делегація минулого тижня здійснила візити у кілька східноєвропейських країн, "з якими ми будемо реалізовувати цей план".
Шмигаль наголосив, що зараз уряд та Міненерго фокусуються на створенні резерву обладнання для оперативного відновлення після атак російських терористів, для чого використовують всі можливі варіанти, в тому числі залучення коштів до Фонду підтримки енергетики.
Водночас, він зауважив, що виготовлення нового обладнання – довготривалий процес.
Джерело: https://www.rada.gov.ua/video/rada-tv/64430.html
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.