Окупована російськими агресорами Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення через знеструмлення високовольтної лінії електропередачі 330 кВ у Запорізькій області внаслідок бойових дій, передає Енергореформа.
Про це повідомило Міністерство енергетики.
Згідно з його щоденним оновленням в Телеграм-каналі 21 лютого, через обстріли російських агресорів також пошкоджені повітряної лінії на Чернігівщині, де одномоментно відключені майже 200 споживачів у двох населених пунктах.
У цілому в енергосистемі дефіциту немає, у резерві 7 блоків теплоелектростанцій, які будуть задіяні у разі потреби, зазначає Міненерго.
Водночас воно повідомило, що у Львівській області під час огляду виявлено умисне пошкодження нафтопроводу АТ "Укртранснафта" – до труби було приварено відвід.
Як повідомляла Енергореформа, ЗАЕС за час окупації з 4 березня 2022 року вже неодноразово залишалася на одній лінії електроживлення (із чотирьох, доступних до війни) або повністю переходила на електрику від дизель-генераторів, коли відбувалося пошкодження останньої з ліній.
Джерело: https://t.me/energyofukraine/1668
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.