Запорізька АЕС підключена до лінії електропередач "Дніпровська" 750 кВ після ремонту і чотириденного відключення, передає Енергореформа.
Про це повідомив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі.
"Українська ЗАЕС знову підключилася до відремонтованої лінії електропередач 750 кВ "Дніпровська" після 4-денного перебою. ЗАЕС знову має дві зовнішні лінії, доступні для життєво важливих функцій ядерної безпеки", – йдеться в повідомленні МАГАТЕ у мережі Х з посиланням на Гроссі.
Як повідомляла Енергореформа, 23 жовтня ЗАЕС вийшла з 10-го блекауту після завершення ремонту ЛЕП "Дніпровська" 750 кВ та відновлення зовнішнього живлення станції. До цього станція місяць була заживлена від дизель-генераторів.
10 листопада ЛЕП 330 кВ "Феросплавна-1" після ремонту знову була підключена до Запорізької АЕС, забезпечивши вперше за шість місяців резервне живлення.
14 листопада "Дніпровська" 750 кВ знову була відключена після спрацювання системи захисту. На той момент МАГАТЕ вказувало, що причина відключення розслідується.
Джерело: https://x.com/iaeaorg/status/1991068752788558196
Очільник НАЕК "Енергоатом" Павло Ковтонюк та голова правління ŠKODA JS Карел Беднарж на URC 2026 у Гданську підписали меморандум про співробітництво в розвитку стратегічного партнерства у сфері атомної енергетики, передає Енергореформа.
ПАТ "Укрнафта", що входить до Групи "Нафтогаз", на URC 2026 у Гданську підписала грантову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на EUR44,6 млн для будівництва 62 МВт розподіленої генерації, передає Енергореформа.
З початку війни НАЕК "Енергоатом" спрямував понад 22 млрд грн на потреби Сил оборони України, з яких майже 16 млрд грн – на забезпечення підрозділів Національної гвардії України, що охороняють АЕС, передає Енергореформа.