ТЕЦ та ТЕС для виробництва е/е у січні-квітні цього року в рамках ПСО споживали 0,7 млрд куб. м газу, у травні-липні – майже 0,5 млрд куб. м. Очікуване споживання у серпні-грудні на ці цілі – 1,2 млрд куб. м.За словами глави НАК, низка ТЕЦ і ТЕЦ поки що не прислухаються до рекомендацій знизити споживання газу за пільговою ціною, замінивши його влітку-восени на використання мазуту та вугілля.
"На мій погляд, у країні достатньо вугілля та мазуту… Перехід з газу на мазут – це рішення конкретної ТЕЦ або ТЕС. Те, що ми їм радимо перейти на мазут, не означає, що вони на нього переходять. Вони використовують газ, на який діє електричне ПСО, яке стимулює споживання ними газу. Тут потрібна допомога (уряду та народних депутатів – ЕР), тут потрібні рішення", – сказав Чернишов.Він також уточнив, що НАК з кінця квітня викупив у приватних добувних компаній 0,7 млрд куб. м газу через Українську енергетичну біржу.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.