Запасів газу в українських підземних сховищах достатньо для успішного завершення опалювального сезону, передає Енергореформа.
Про це повідомила Група Нафтогаз, зазначивши, що його половину уже пройдено.
"Це вже друга зима в умовах повномасштабного вторгнення. І перша за всю історію незалежності, яку ми проходимо за рахунок газу власного видобутку. Його запасів достатньо для успішного завершення опалювального сезону", – наголосила Група в повідомленні в Телеграм-каналі 15 січня.
Там також зазначили, що ГПК "Нафтогаз Трейдинг" уклала 1242 договори на постачання газу в рамках виконання спецобовязків (ПСО) з 449 підприємствами теплокомуненерго (ТКЕ) та 793 ОСББ, а кількість клієнтів ГПК "Нафтогаз України" (побутові споживачі) складає 12,3 млн.
Крім того, в в управлінні Групи Нафтогаз перебувають 7 ТЕЦ, які забезпечують теплом споживачів у Кам’янському, Кривому Розі, Новояворівську, Новому Роздолі, Миколаєві, Одесі та Херсоні.
Як повідомляла Енергореформа, наприкінці вересня 2023 року глава Нафтогазу Олексій Чернишов заявив, що Україна вперше пройде майбутній опалювальний сезон лише за рахунок газу власного видобутку.
На початку жовтня Нафтогаз зазначав, що планує підписати договори з 1264 виробниками тепла. Ціна газу для надання послуг із постачання теплової енергії та гарячої води населенню зберігається на рівні 7,42 тис. грн за тис. куб. м (з ПДВ).
Джерело: https://t.me/NaftogazUA/1811
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.