"Щоб його подолати, потрібен просто час. Ми повинні розуміти, що перші десять об'єктів у нас придбають дешевше, ніж вони теоретично могли б коштувати. Наприклад, на ОГХК не прийде Rio Tinto або хтось із великих видобувних компаній – вони бачать певні ризики. Швидше за все, це буде якийсь проміжний інвестор", – вважає заступник голови ОП.За його словами, такий інвестор розраховує на прибутковість, яка у півтора-два рази перевищує ту, за якою могли б купити великі світові компанії, що означає ціну активу у півтора-два рази нижчу.
"І нам слід спокійно до цього ставитися. Державі вигідніше отримати за такий актив менше, але мати робочі місця, збільшення обсягів експорту та продажу на внутрішньому ринку, ніж тримати такі компанії у державній власності і щоб вони поступово згасали", – зазначив Шурма.Він також наголосив, що велику приватизацію слід проводити прозоро, продавати об'єкт за об'єктом.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.