Стан енергетичної системи України зараз дозволяє НАЕК "Енергоатом" відключити на короткий період один з енергоблоків для проведення певних робіт з метою підвищення потужності, передає Енергореформа.
Про це повідомив президент компанії Петро Котін.
"Для такого періоду року нас погода балує, температура вище нуля. І зараз енергосистема України достатньо збалансована, потужності достатньо. На сьогодні всіма 9 енергоблоками працюємо, даємо повну потужність в енергосистему. І навіть за станом балансу ми можемо відключити один енергоблок, аби зробити деякі покращення, щоб через кілька днів набрати додаткову потужність", – сказав Котін в ефірі нацмарафону Єдині новини 21 грудня увечері.
За його словами, поки погодні прогнози залишаються сприятливими, але з суттєвим похолоданням може виникнуи певний дефіцит потужності.
"З нашого досвіду при температурі мінус 5-10 градусів буде вже питання, як збалансувати енергосистему і відчуватиметься деякий дефіцит. Тоді потрібно буде брати допомогу в наших європейських партнерів", – пояснив глава "Енергоатома".
Як повідомляла Енергореформа, у грудні для забалансування енергосистеми і уникнення відключень споживачів Україна брала аварійну допомогу в сусідніх країн п'ять днів поспіль. Дефіцит е/е виник через вихід низки енерогоблоків ТЕС в аварійний у ремонт та зростання споживання на тлі зниження температури.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.