АТ "Миколаївобленерго" з початку війни отримало орієнтовно 320 млн грн збитків на контрольованій Україною території, споживання електроенергії скоротилося на 45%, передає Енергореформа.
Про це повідомив в.о. генерального директора компанії Вадим Данилків.
"Збитки від обстрілів ворожих збройних сил РФ тільки на контрольованій території за попередніми оцінками наразі складають 320 млн грн. При цьому внаслідок зупинки багатьох промислових підприємств корисний відпуск електроенергії скоротився у березні на 45% порівняно з березнем минулого року", – йдеться у повідомленні "Миколаївенерго" з посиланням на його керівника 18 квітня.
Водночас Данилків акцентував, що точні дані щодо всієї компанії надати неможливо, оскільки доступу до підрозділів та мереж на тимчасово окупованій території, а також зв’язку з філіями товариства наразі немає.
При цьому він припустив, що збитки можуть бути масштабнішими, зазначивши, що в приміщенні однієї з філій "Миколаївобленерго" війська агресора облаштували штаб, також відомо про обстріли окупантами ремонтних бригад компанії.
Данилків додав, що підприємство неофіційними каналами передає співробітникам на захопленій ворожими військами території харчі, одяг, предмети гігієни, а також за найменшої можливості проводить евакуацію працівників.
На фото: пошкоджена ПС 330кВ "Миколаївська".
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.