"Ще три місяці тому я міг би вам сказати так: якщо ми зараз деокупуємо станцію, ми підключимо перші два блоки за тиждень. Сьогодні я можу сказати: ми довго вивчатимемо ситуацію. Я думаю, як мінімум 2 місяці, будемо дивитися, який рівень деградації", – пояснив Котін.За його словами, якщо Україна не зможе отримати контроль на ЗАЕС тривалий час, можуть виникнути незворотні наслідки.
"Зрештою, до них дійшло, що це неможливо зробити", – прокоментував Котін.Водночас він зазначив, що дії окупантів негативно позначаються і на інших станціях, зокрема на Південноукраїнській АЕС.
"Дуже погана ситуація у нас була саме тут, на ПАЕС, коли знеструмлення призвело до пошкодження валу турбогенератора, підшипника, і фактично там був потрібний дуже важкий ремонт. Такий ремонт ніхто ніколи не робив, тим більше за короткий термін. Наші люди зробили за три тижні. Не хочу вдаватися в деталі, але вони зробили неможливе", – описав ситуацію Котін.При цьому він зазначив, що "Енергоатом" намагається максимально скоротити ремонти, щоб якнайшвидше підключати генерацію до енергосистеми.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.