"Електроенергія для населення і промисловості, сільського господарства – це базове благо, без якого неможливе нормальне життя. Тому об'єкти енергетики стають цілями для ворожих військ", – заявив Данилків, слова якого процитовані у прес-релізі компанії 10 червня.За його даними, за першу декаду червня 2022 року внаслідок ворожих обстрілів з РСЗО у Миколаївській області було пошкоджено 14 повітряних ліній електропередач 10-150 кВ та 377 трансформаторних підстанцій 10/0,4 кВт. Також істотні збитки були завдані потужному трансформатору 40 МВА, а будівля однієї з філій компанії отримала пряме влучення снарядів.

Зокрема, за першу декаду червня фахівці компанії відновили електропостачання 23 710 будинків мешканців регіону та 837 підприємств та організацій."На початку місяця, коли був потужний обстріл міста Миколаїв, внаслідок пошкодження високовольтної лінії без світла залишилося 13 000 городян. Проте вже за півтори години наші ремонтні бригади налагодили постачання населення електрикою", – зазначив Данилків.
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.