Масована комбінована атака РФ 5 травня принесла серйозні руйнування об’єктів газовидобутку Групи Нафтогаз, що призводить до необхідності додаткових обсягів імпорту газу для компенсації тимчасових втрат, передає Енергореформа.
Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Корецький.
"На жаль, балістика принесла серйозні руйнування… Безумовно, є втрати газу. Безумовно, ми будемо надолужувати й відновлювати. І все відновимо, все зробимо. Тимчасові втрати власного видобутку будемо компенсовувати, як і минулого року, імпортними обсягами", – сказав Корецький в ефірі телемарафону Єдині новини.
Він наголосив, що з початку 2026 року РФ здійснила 107 масованих комбінованих атак на об’єкти Групи "Нафтогаз", переважно газовидобутку, останні атаки відбуваються вже п’ять днів поспіль.
Корецький також зазначив, що найближчим часом "Нафтогаз" відновить газопостачання абонентам, які залишилися без нього внаслідок атаки (за даними ЗМІ, без палива перебувають 3,5 тис. абонентів).
Глава компанії також висловив співчуття з приводу загибелі внаслідок атаки трьох співробітників "Нафтогазу" та двох працівників ДСНС, зазначивши, що вони після завершення тривоги повернулися на об’єкт, аби мінімізувати наслідки атаки, але РФ вдарила балістичними ракетами.
За його словами, більшість поранених перебувають у лікарні, деякі вже залишили її.
Корецький зазначив, що загиблі працівники "Нафтогазу" – Олександр Козін, Юрій Мусієнко та Михайло Дуб.
За даними компанії, Олександр Козін очолював технологічний цех стабілізації конденсату, неодноразово брав участь у ліквідації наслідків атак. За мужність під час ліквідації попередніх ударів був нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня від Президента України. У нього залишився неповнолітній син.
Юрій Мусієнко працював машиністом технологічних насосів, і його робота – це стабільність процесів, які не можна зупиняти навіть у найскладніші моменти.
Михайло Дуб був змінним інженером у відділенні з переробки газового конденсату і нафти, і, як зазначає компанія, від його рішень залежала безпечна і безперебійна робота виробництва.
Як повідомляла Енергореформа, троє працівників Групи "Нафтогаз" та двоє рятувальників ДСНС загинули внаслідок чергової масованої російської атаки у ніч з 4 на 5 травня, ще 37 поранені, а також суттєво пошкоджені об'єкти газовидобутку в Харківській та Полтавській областях.
Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=WY8sDvZdWEA
Фото з архіва.
Кабінет міністрів України прийняв рішення про запуск довгострокових контрактів на ринку електроенергії, завдяки чому український бізнес зможе заздалегідь фіксувати ціну на неї на квартал, півроку або рік, передає Енергореформа.
РФ вдарила по енергетичному об’єкту в Дніпропетровській області, внаслідок чого без світла залишилися споживачі в 139 населених пунктах, передає Енергореформа.
Енергосектор України потребує міжнародної допомоги, у зв'язку з чим Фонд підтримки енергетики та Міністерство енергетики на URC-2026 у Гданську підніматимуть питання про надання EUR650 млн внесків для забезпечення енергтичної стікості, передає Енергореформа.