Голова Держенергонагляду Руслан Слободян порадив боржникам за електроенергію, які не в змозі сплатити одразу всю суму боргу, укладати договори реструктуризації для уникнення відключень, передає Енергореформа.
"Дійсно не всі споживачі зможуть одразу оплатити весь борг. У такому випадку треба звернутися до свого постачальника із заявою про реструктуризацію боргу. Договори на реструктуризацію можуть укладатися на 3, на 6 місяців, іноді за домовленістю з постачальником і на більш тривалий термін", – сказав він в ефірі національного телемарафону Єдині новини 26 січня.
За його словами, погашення заборгованості може відбуватися як рівними частинами щомісяця, як і в інший спосіб, про який домовляться споживач і постачальник.
"При цьому якщо споживач буде вчасно сплачувати обумовлену частину боргу, до нього не будуть застосовуватися санкції щодо відключення чи нарахування штрафів та пені", – зазначив Слободян.
Як повідомляла Енергореформа, згідно з постановою Кабінету міністрів №1405 від 29 грудня 2023 року мораторій на відключення е/е за борги (був запроваджений у березні 2022 року) зберігається лише для територій, де ведуться бойові дії, згідно з переліком Мінреінтеграції.
Обленерго за ініціативою постачальників е/е для населення анонсують відключення з 31 січня-початку лютого.
Як зазначало зокрема, ТОВ "Черкасиенергозбут", після зняття мораторію споживачі активніше стали укладати договори про реструктризацію – якщо за весь 2023 рік їх було укладено 44, то тільки за 18 дня січня 2024 року – уже 10.
Постачальник зафіксував понад 5 тис. споживачів із загальним боргом в 19,5 млн грн, які є претендентами на відключення в першій хвилі з 31 січня.
Всього таких споживачів-боржників в області понад майже 52 тис із загальним боргом 33,5 тис. грн.
Читайте про відключення також ТУТ: Обленерго та постачальники розраховують на активізацію проплат за е/е після скасування мораторію на її відключення, масових обмежень у планах немає
YASNO нарахувала 70 тис. споживачів е/е – кандидатів на відключення за борги
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.