Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України у сферах енергетики і теплопостачання щодо удосконалення окремих положень, пов’язаних із веденням господарської діяльності та дією воєнного стану в Україні" (з/п №9381), передає Енергореформа.
Відповідна інформація розміщена в картці законопроєкта на сайті Верховної Ради. Закон зареєстрований під №4213-ІХ від 14 січня 2025 року.
Як повідомляла Енергореформа, цей закон передбачає багато нововведень на ринку е/е, зокрема, збільшує з 25% до 50% обсяг річної квоти підтримки на "зелених" аукціонах для суб’єктів господарювання самостійно або разом з іншими, якщо вони мають спільного кінцевого бенефіціара.
Крім того, запроваджує поняття cable pooling (детальніше в інтерв'ю Енергореформі глави Асоціації сонячної енергетики Владислава Соколовського), згідно з яким потенційний виробник електроенергії може підключати в одній точці приєднання різні електроустановки, а також поняття захищеного споживача, що має скоротити кількість неплатників за е/е та зменшити заборгованість на балансуючому ринку (БР).
Також закон доуточнює регулювання REMIT та передбачає спрямування коштів НЕК "Укренерго", зекономлених на диспетчеризації на погашення боргів на БР, перед "Гарантованим покупцем" та перед домашніми СЕС (45/45/10, йдеться про суму 12-13 млрд грн, як зазначав Енергореформі глава "Укренерго" Олексій Брехт).
Як зазначав в інтерв’ю Енергореформі глава Біоенергетичної асоціації Георгій Гелетуха, за законом незалежні виробники теплової енергії мають право недискримінаційного підключення до теплових мереж, що, за його словами, може почати змінювати "фактично монопольну систему теплопостачання".
Детально аналізувала закнопроєкт для Енергореформи старша партнерка юридичної компанії Altelaw Ольга Савченко. Дивіться тут
Джерело: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/42116
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.