НЕК "Укренерго" 27 липня брала аварійну допомогу в Румунії з 13:00 до 16:00 потужністю 400 МВт щогодини для забезпечення споживання, передає Енергореформа.
Таким чином обсяг поставленої в якості аварійної допомоги е/е склав 1200 МВт-год.
Як пояснив системний оператор в своєму повідомленні у телеграм-каналі 28 липня, пік споживання 27 липня був таким же, як у попередній день, і припадав також на 15:00. Але через хмарну погоду сонячні електростанції виробляли менше електроенергії у денні години, коли споживання було найвищим. Також у ці години був відсутній імпорт електроенергії.
"Укренерго" уточнило, що для компенсації зниження виробництва СЕС були задіяні всі доступні потужності, тому довелося запросити аварійну допомогу.
При цьому там наголосили, що аварійна допомога – це останній інструмент подолання дефіциту потужності в енергосистемі, і вартість такої електроенергії висока.
В компанії вчергове закликали ощадливо споживати електроенергію, аби допомогти енергосистемі і умовах масштабної ремонтної кампанії та дефіциту генпотужності: охолоджувати приміщення не нижче 23˚С, вимкнути потужні електроприлади або користуватися ними по черзі, переносити користування електроприладами на ранкові або нічні години, вимикати світло у порожніх кімнатах.
Разом з тим, "Укренерго" повідомило, що провело ремонт та повернуло у роботу дві магістральні лінії на сході країни, які кілька днів назад пошкодили російські обстріли. Це підвищило надійність видачі потужності електростанцій регіону та живлення споживачів.
Як повідомляла Енрегореформа, Україна у весняні та літні місяці поточного року вже кілька разів приймала аварійну допомогу від Європи для підтримки балансу між виробництвом та споживанням е/е – 7 червня з 20:00 до 23:00 від енергосистеми Румунії, 8 червня – з Румунії та Польщі загальним обсягом 1200 МВт-год, 12 червня – з Румунії та Польщі загальним обсягом 1600 МВт-год, 28 червня – з Румунії та Польщі обсягом 1200 МВт-год.Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.