Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання Герой України члену правління НЕК "Укренерго" Олексію Брехту (посмертно), передає Енергореформа.
Відповідний указ від 24 лютого розміщений на сайті глави держави.
"За визначні трудові досягнення у зміцненні енергетичної безпеки України в умовах воєнного стану, самовіддане служіння Українському народові постановляю: присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена Держави БРЕХТУ Олексію Олександровичу – члену правління ПрАт "Національна енергетична компанія "Укренерго" (посмертно)", – йдеться в указі.
Як повідомляла Енергореформа, Олексій Брехт загинув від ураження струмом на одній з підстанцій "Укренерго" 21 січня. Компанія повідомила, що він особисто керував відновлювальними роботами, аби швидше повернути світло людям.
За рішенням наглядової ради НЕК "Укренерго", Брехт з 5 вересня 2024 року до 30 червня 2025 року був т.в.о. голови правління компанії. В "Укренерго" працював з 2011 року. Кар'єру розпочав у 1999 році на Київській ГАЕС.
З проханням присвоїти Брехту звання Героя України зверталося Міністерство енергетики та народні депутати. Після загибелі Брехта про нього писали як про видатного енергетика, інженера і талановитого керівника, який завжди брав відповідальність на себе і особисто працював у найскладніших ситуаціях.
Як заявила наглядова рада "Укренерго", те, що Олексій пішов із життя, особисто контролюючи ремонтні роботи на об’єктах критичної енергетичної інфраструктури, є трагічним, але промовистим свідченням того, якою людиною він був, а саме щиро вірив, що лідерство – це особиста присутність там, де це найважливіше.
Він був мозком "Укренерго" – заявив ексглава компанії Володимир Кудрицький.
Завжди був поруч у складні моменти і допомагав знайти рішення – Група "Нафтогаз" про Брехта
Брехт доклав чимало зусиль для інтеграції ОЕС України з ENTSO-E – "Укргідроенерго"
Це страшна трагедія для українських енергетиків – ДТЕК про загибель Брехта
Джерело: https://www.president.gov.ua/documents/1382026-58381
Україна до 2035 року має стратегічну мету повернутися до 54 ГВт генеруючої потужності – її рівня до початку агресії РФ у 2014 році, передає Енергореформа.
В Україні налічується майже 90 тис. сонячних електростанцій приватних домогосподарств, які працюють за "зеленим" тарифом, передає Енергореформа.
Юрисконсульт компанії "Rengy development", учасник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) Євгеній Черепаха в колонці для Енергореформи розповів про ризики замороження тарифу НЕК "Укренерго" на передачу для енергосистеми та всього енергоринку.